Asociálne Slovensko

Autor: Ondrej Pazera | 3.10.2012 o 11:06 | Karma článku: 15,42 | Prečítané:  1463x

Už dlhší čas som neuverejnil žiadny článok na svojom blogu no skutočnosti z posledných dní ma donútili vyjadriť svoj názor.

Sobotné upratovanie a zbieranie voličských hlasov” Mariána Kotlebu pod hradom Krásna Hôrka a “pochod proti asociálom” v Partizánskom sú jasným signálom pre politikov,  že situácia v niektorých regiónoch už dávno prekročila hranice únosnosti. Je to varovný signál, že ak otázku asociálovkompetentní nezačnú riešiť okamžite, zdôrazňujem RIEŠIŤ nie zaoberať sa (pretože politická scéna sa zaoberá touto otázkou už vyše jednej dekády a výsledok...poraďte mi prosím, pretože ja o žiadnom neviem) zrodí len ďalších pomstiteľov typu Harman“ a napätie vyústi do krvavých násilností...veď aj slušnýčlovek koná skratovo ak je zahnaný do kúta a inštinktívne bráni seba a svoju rodinu.

Uznám, že je ľahké dupnúť si od stola z pohľadu občana a povedať si: „za všetko môže štát“. Tak isto nie je možné vymyslieť riešenie zo dňa na deň a k tomu ešte aj účinné. No je potrebné uvedomiť si, čo vlastne tvorí základ štátu? Podľa hesla bývalého režimu je to RODINA” a toto heslo ani nie je tak ďaleko od pravdy ak k tomu ešte pridáme rodina, ktorej členovia sú produktívni a ochotní platiť všetky možné dane, ktoré si štát vymyslí”. Lenže produktívne rodiny, ktoré boli alebo sú ovplyvňované asociálmi v regiónoch kde je to kritické, pomaly ale isto rezignujú. Odsťahujú sa zo svojich domovov kde prežili svoje detstvo, produktívny vek. Odchádzajú do zahraničia a dávajú Zbohom“ štátu, v ktorom vymožiteľnosť práva je v podstate nulová len preto že, nemajú záznam v registri trestov, nepoberajú sociálne dávky a poctivo si platia všetky dane. Zanechávajú tu svoje majetky a spomienky, len kvôli pár nespratníkom znepríjemňujúcim život.

Páni politici a pani političky, chod štátu nezabezpečia asociálni výrastkovia z plechových chatrčí, ktorí ani netušia, že splachovací záchod poznali už aj Rimania pred naším letopočtom. Títo ľudia vedia akurát tak okamžite vytasiť nôž alebo Vás zasypať vyhrážkami o zabití pri každom menšom konflikte. Verím, že každý slušný a rozumný občan (zdôrazňujem OBČAN, zámerne nepoužívam označenie - Róm) sa dávno od podobných asociálov odčlenil a snaží sa žiť slušný život”. Pred týmito ľuďmi ľudovo klobúk dole. Ale tým, ktorí “neposlúchajú”, nerešpektujú zákon a autority je potrebné dať tvrdo najavo, že nemôžu všetko. Hlavne je pochopiť, že nemôžu mať všetko zadarmopretože na dobré sa ľahko zvyká.  Už to nie sú len voličské hlasy, už sú vážnou HROZBOU štátu. Už to nie je len pár nespratníkov vykrikujúcich na turistov pred vstupom do Slovenského raja, tváriac sa že patria k miestnemu koloritu. Už je to vážny problém, ktorý je zo dňa na deň vypuklejší, je to asociálne Slovensko!

Od bežných ľudí z oblasti školstva, verejnej správy, polície atď. dennodenne počúvame: „skúste si odučiť hodinu v triede plnej detí z rodín asociálov, skúste niečo na úrade vysvetliť asociálovi bez toho aby Vás neurazil a nevyhrážal sa, skúste si život v susedstve s asociálom, skúste zakročiť voči asociálom bez právomocí...“ myslím, že ľudia ktorí to kričia do sveta vedia o čom hovoria, len nikto kompetentný ZATIAĽ nemá vážny záujem aby sa to raz a navždy vyriešilo.

P.S. : Vážená vláda, nehnevajte sa ale splnomocnenec pre rómsku komunitu, tento problém nevyrieši.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?