Ako málo stačí ku šťastiu

Autor: Ondrej Pazera | 13.6.2011 o 17:35 | Karma článku: 13,89 | Prečítané:  1891x

Nedávno som bol pozvaný na chatu. Bola to trocha staršia partia, manželia, páry a ich deti. Atmosféra bola skvelá, varil sa guláš, pila sa slivovička a každý sa dosýta bavil. Deti šantili na lúke za chatou a my “dospeláci” sme poctivo dodržiavali pitný režim. Večery sme trávili pri ohnisku a počúvali trefné vtipy nášho “chatového baviča”.

Raz som sedel pri ohni a moju malú sesterničku zaujal krištáľový náramok, ktorý som prevaľoval v prstoch. Bol to pár-eurový náramok, ktorý som si kúpil z nejakého e-shopu, len tak pretože ma zaujal. Vyzeral ako by nastokli niekoľko malých sklíčok z priehľadnej fľaše na bielu tenkú gumičku. Bol jednoduchý, ale aj napriek tomu vyzeral zaujímavo.  

„Čo to máš?“ – opýtala sa. „To je krištáľový náramok“ – odpovedal som jej. „A prečo ho nosíš?“ – bola zvedavá. Je ťažké vysvetliť dieťaťu, že brožúrka ktorá bola pribalená k náramku hlása niečo o eliminácii záporného zemského žiarenia, ničení geopatogénnych zón, čistení aury a podobne. Tak som jej povedal, že náramok je zázračný a odháňa všetky zlé sny. „Stačí si ho položiť pod vankúš a odoženie všetky zákerné beštie z Tvojich snov“ – vysvetlil som jej. Rozžiarili sa jej očká a neveriacky si ho prezerala. „Vieš čo? Tak ja Ti ho darujem aby sa Ti už nič zlé nesnívalo, mne pomohol a ja ho už nepotrebujem“. Usmiala sa, rýchlo si ho vzala do dlaní a pevne zovrela. Poďakovala úsmevom a bežala do izby. Vraj si ho uložila do škatuľky, kde mala všetky svoje poklady.

Niekoľko dní na to som stretol jej mamu. Povedala mi, že bez náramku ani nezaspí. Každý večer si ho vyberie zo škatuľky, položí pod vankúš až tak si ľahne spať.

Skrz ňu som uveril v jeho “zázračné” schopnosti a dúfam, že naozaj odháňa všetky zlé sny. Pochopil som, že nie je dôležité darovať dieťaťu dar, je potrebné darovať ho s tajomstvom nádejou na dobro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?