Láska hory prenáša

Autor: Ondrej Pazera | 5.6.2011 o 18:26 | (upravené 5.6.2011 o 19:33) Karma článku: 9,01 | Prečítané:  1536x

Nedávno som sa zúčastnil “rodinného dňa” našej firmy. Firma každý rok usporadúva tento deň pre svojich zamestnancov a ich rodiny. Je tu množstvo atrakcií pre deti, ktoré sa tu môžu vyblázniť do sýta, rodičia si vypočujú vystúpenie niekoľkých kapiel, pochutia si na grilovanom mäsku a všetko zapijú kofolou alebo pivkom.

Bohužiaľ spoločnosť, ktorá zabezpečovala tohoročné občerstvenie a výdaj stravy, trošku podcenila situáciu a ten kto si chcel pochutnať na staršej žemli, grilovanej kuracinke, pár gramoch horčice a čalamády, musel strpieť hodinku a pol zabitú čakaním v rade. Po krátkom uvážení som sa aj ja pripojil k hŕbe hladošov a “vystával rad na svoj hamburger”. V polovici čakania na svoje jedlo sme si spríjemňovali dlhú chvíľu vtipom „že keď sa dostaneme na rad, tak im dôjde mäso“ – čo sa neskôr stalo aj realitou.

Počas tej hodinky a pol som prežil dve ničivé útoky z nebies vo forme poriadnych búrok. Neboli to len hektolitre dažďa, ale aj silný studený vietor, ktorý doslova lámal dáždniky. Samozrejme, že táto neplánovaná “nebeská diskotéka” sa neobišla bez svetelných a zvukových efektov. Niekoľko krát ma až zamrazilo, keď sa oblohou prehnal úzky pás bieleho svetla s rozpletenými končekmi a čakacia doba na ohromný zvukový efekt nepresahovala pár sekúnd. Ten zvukový efekt stál naozaj za to, a mám pocit, že sa mi rozcengali aj mince vo vrecku, keď dorazil v plnej sile.

Stále som sa uisťoval obhliadaním sa, či len ja som taký “blázon”, čo sa nechá bičovať dažďom a silným vetrom kvôli “paródii na hamburger”. No našťastie som nebol sám. Tých “bláznov” sa našlo viacero.

 

Vždy keď stojíte v dlhočiznom zástupe ľudí a ani netušíte kedy sa konečne dostanete na rad, je na nezaplatenie ak sa máte s kým porozprávať, a takto si “skrátiť” to nekonečné čakanie. Ja som to šťastie mal a tak som tú hodinku a pol “predebatil” s kolegom.

Veľmi rád počúvam príbehy ľudí a tak sme sa rozprávali o práci, rodine, autách, proste o všetkom možnom o čom sa chlapi dokážu baviť. Najviac ma však zaujímalo rozprávanie ako chodil na “rande” za manželkou. „Bývala oproti cez horu. Hlavnou cestou to bola riadna okľuka a tak som chodil krížom cez les. Pešo kľudnou chôdzou to trvalo do hodinky, keď som však bežal, tak som tam bol aj za pol hodinku. Do roka som mal riadnu kondičku, ako africký bežec“ – usmial sa. „Chodil som tak za ňou niekoľko rokov, kým sme spolu nezačali žiť“ – dodal. V duchu som si predstavil ako beží zaľúbený “šuhaj” lesom len aby mohol vidieť svoju milú a aký je to paradox súčasnej doby, keď mladí “šuhajova” nevedia odlepiť oči od obrazoviek a len sťažka sa odhodlajú nasadnúť do svojich klimatizovaných aut, aby zazreli tvár svojej milej. V tom dobehli jeho dcérky a ovinuli sa mu vôkol jeho nôh. Venovali mu zopár úprimných, detských úsmevov a on ich pohladil. „Tak a toto je výsledok môjho úmorného behania cez les” – poznamenal s úsmevom nakoniec. „Láska naozaj hory prenáša“ – pomyslel som si.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov?

O úplatkoch sa pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.


Už ste čítali?