Je všetko v poriadku?

Autor: Ondrej Pazera | 2.6.2011 o 15:44 | (upravené 2.6.2011 o 16:53) Karma článku: 6,70 | Prečítané:  1155x

Za posledné roky som u seba spozoroval zvláštnu "úchylku". To, že sa rád túlam sám po uliciach zaliatych mesačným svitom nepovažujem za čosi čudné. Jednoducho rád dýcham svieži nočný vzduch a nechávam si rozmaznávať uši nočným tichom. Občas si iba niektorý zo psov zaspieva svoju smutnú pieseň, so zrakom upreným k striebornému mesiacu plávajúcemu po tmavej oblohe. Niekedy stretávam aj rôzne tiene, ktoré patria ostražitým mačkám, bojazlivým ježkom, opilcom ktorým, akoby patrila celá cesta.

Počas mojich nočných prechádzok ma nič neruší a ja pokojne môžem popustiť uzdu svojej fantázii. Tisícky myšlienok sa mi v momente rozlietava v mojej mysli, plápolajú si tam ako listy zachytené v jesennom vetre a ja si chytám iba tie, ktoré sa mi naozaj zapáčia. Pretváram ich v slová, slová spájam do viet a bavím sa nimi. Kráčam si ulicou a bavím sa nad absurdnosťou niektorých mojich výmyslov.

Akonáhle však prechádzam okolo nejakého domu, kde veľké okno nakukáva zvedavo do ulice, dostávam nutkanie nakuknúť jedným očkom dnu. Túžim len nahliadnuť na pár sekúnd a presvedčiť sa, že medzi tými štyrmi stenami za veľkým zvedavým oknom je všetko v absolútnom poriadku. Za jeho sklom zväčša zazriem farebnú žiaru z televízorov a ako hlávky s čerstvo umytými vláskami uprene sledujú zaujímavý dej na obrazovke. Veľmi ma to upokojí, sklopím svoj zrak a ticho kráčam ďalej s vedomím, že aj tu je všetko v poriadku.

Neviem čo to znamená, možno že človek je natoľko zvedavý tvor, že sa neubráni letmému pohľadu do cudzieho okna. Na pár sekúnd tak vedome naruší niekoho súkromie a ide si ďalej svojou cestou. Možno to však znamená, že sa túžim usadiť, presunúť sa zo studeného chodníka do izby, pohladiť hlávky s čerstvo umytými vláskami a zaželať im dobrú noc.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?