Klamal som, ale stálo to za to

Autor: Ondrej Pazera | 31.5.2011 o 17:04 | (upravené 31.5.2011 o 17:50) Karma článku: 13,53 | Prečítané:  3205x

Klamstvo je s ľuďmi úzko späté od nepamäti. Ľudia si takto presadzujú svoje záujmy, snažia sa takto utajiť skutočnosť, niektorí ľudia sa v klamaní vyžívajú, proste existuje mnoho príčin prečo sa ľudia diametrálne vzďaľujú od pravdy. Niektorí ľudia sú dokonca majstri v klamstve a možno raz dospejú až do bodu, keď budú klamať aj samých seba. Niekto však klamať nedokáže, niekto klame veľmi nerád a spôsobuje mu to ťažkosti. Ja osobne mám s klamaním obrovský problém, pretože vždy keď sa snažím s nejakým klamstvom von, reč môjho tela človeku okamžite naznačí, že to čo vychádza z mojich úst určite nie je pravda. Pri klamaní začínam byť nervózny a každý všímavý jedinec ma ľahko prekukne.

Jedného pekného dňa mi však zavolal Roman s naliehavou prosbou. Je to sestrin priateľ z Londýna. „Potrebujem Tvoju pomoc, pomôžeš mi?“ „Jasné”, odvetil som. „Musíš oklamať svoju sestru, dokážeš to?“. „No skúsim“, znela moja odpoveď. „Včera sme si “skajpovali“ a vyzerala dosť unavená a zdrvená z práce. Myslím si, že moja prítomnosť by ju veľmi potešila. Objednal som si už aj letenky a v piatok večer by som mal byť u Vás“. Postupne mi už dochádzalo o čo ma asi bude žiadať. „V prvom rade mi musíš sľúbiť, že jej nepovieš ani slovo, musí to byť proste prekvapenie, a potrebujem aby si ma priebežne informoval o jej programe a mieste kde sa bude nachádzať v čase môjho príchodu“. Tak som mu sľúbil, že povyzvedám čo sestra plánuje na piatkový večer a zorganizujem jeho príchod aby sa to celé udialo formou veľkého prekvapenia. Tešila ma predstava, že psychicky vyčerpaná sestra uvidí “svoje veľké prekvapenie“ stáť v našej bráne a sama neuverí vlastným očiam. Celý ten čas mala totižto pocit, že jej priateľ je v Londýne a pracuje.

V priebehu týždňa sme dolaďovali detaily jeho príchodu a ja som neustále zo sestry ťahal jej víkendové plány.

 

Prišiel “deň D“ a ja som mu neustále podával informácie kde sa práve nachádza. Bol už na ceste z Bratislavy a modlil sa, aby všetko klaplo tak ako sme to naplánovali. Poslednú aktuálnu polohu mojej sestry si zisťoval tesne pred príjazdom do našej obce a cítil som narastajúce vzrušenie v jeho hlase.

 

Zrazu sa pred domom objavilo auto Romanovej sestry a tá moja vybehla prekvapene von v domnienke, že Romanova sestra sa zastavila na kus reči. Zostala prekvapená stáť v zárubni dverí, po spamätaní sa z celej situácie rýchlym krokom vykročila k bráne. Romana privítal sestrin úsmev, radostné objatie a množstvo bozkov. V tom momente som si uvedomil, že som klamal bravúrne bez jediného zaváhania, ale to stálo za to.

Prežili spolu nádherný víkend, sestra si “dobila baterky” a ja som im odkázal, že budem rád, ak opäť budem môcť klamať kvôli takej milej záležitosti. Dúfam, že im to “prekvapovanie sa“ vydrží čo najdlhšie.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Konferencia sľubuje skvalitnenie v intímnom živote Smeru

S faceliftingom to Smer personálne až tak nepreháňa.

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch sa rozhovorila zrejme Zuzana Martináková.


Už ste čítali?