O jazve (šťastie v nešťastí)

Autor: Ondrej Pazera | 26.5.2011 o 15:31 | (upravené 26.5.2011 o 17:00) Karma článku: 7,72 | Prečítané:  1463x

Ako malé dieťa som bol vraj neskutočne živý. V hlave sa mi neustále rodilo množstvo lotrovín a nebolo možné ma ustrážiť. Keď som sa neknísal na vrcholkoch stromov, tak som sa nebezpečne preháňal na bicykli, sledoval ako vybuchujú spreje v ohnisku, potom som ich v kombinácii so zápalkou využíval ako plameňomet, zoskakoval z koľajníc tesne pred príchodom vlaku, alebo len tak zápolil s kamarátmi. Bol som ako každý iný chlapec, akurát rôzne úrazy si ma nachádzali častejšie ako mojich rovesníkov.

V mladom veku som pochopil princíp čínskej akupunktúry, pri páde zo starého orecha rovno do kríka divej ruže. Potom som si ľavú dlaň prišpendlil o obrovský klinec trčiaci z murárskeho debnenia. V súčasnosti v televízii sledujem, že na Filipínach to ľudia robia dobrovoľne aby si pripomenuli ukrižovanie Ježiša Krista. Neskôr som si tú dlaň aj neúmyselne zapálil, zrejme aby som si naozaj skúsil všetko. Samozrejme, že mi to nestačilo a tak pribúdali rôzne úrazy a stal som sa zberateľom jaziev rôznej veľkosti. Zdroj úrazu bol vždy pestrý: sekera, nôž, sklo, klince, píla, bicykel (neskôr motorka), plameň atď.

 

No výsledok toho najvážnejšieho úrazu mám dennodenne pred očami. Je to 9,5 centimetrová jazva na ľavom lakti. Je hladučká a má trocha svetlejší odtieň ako pokožka. Ešte sú dobre viditeľné aj všetky miesta po “štichoch“. Pre niekoho je “sexi”, pre niekoho je jednoducho “škaredá“.

 

Tento úraz sa mi stal ako desaťročnému a do svojich osemnástich rokoch som sa jazvu snažil utajiť. Nosieval som dlhé rukávy, prevesoval som si bundu cez ľavý lakeť a moje blízke okolie celé desaťročie netušilo, že mám nejakú jazvu. Po dovŕšení osemnásteho roku som si povedal, že rok čo rok je teplejšie a ja sa nemôžem takto maskovať donekonečna. Zmieril som sa s ňou, pochopil som že je vlastne mojou súčasťou a bude tu so mnou až do “záverečnej”. Dokonca mám pocit, že niektoré baby na to letia.

 

Komplikovanú zlomeninu ľavého lakťa som si spôsobil pádom z výšky na kmeň stromu. Chúďa moja mama omdlela v momente keď uvidela moje ľavé predlaktie visieť v opačnom smere. Našťastie si otec a strýko zachovali chladnú hlavu a okamžite ma previezli do nemocnice. Tam si pre mňa prichystali šesťhodinovú operáciu a týždne strávené na nemocničnom lôžku. Primár so mnou neustále žartoval, že sa zväčšila moja trhová hodnota pretože mám v lakti dva “zlaté klince“. Boli to nádherné chvíle, i keď sprevádzané ukrutnými bolesťami. Našiel som si množstvo kamarátov. Neustále sme zamestnávali všetky sestričky, hrávali sme cestovinové vojny (cestoviny sme po sebe vystreľovali pomocou lyžičiek), robili sme si nočné výlety po oddelení, dokonca sme prepašovali na nočnú prechádzku aj spolupacienta s posteľou ku ktorej musel byť fixovaný. Na naše sadry sme si kreslili vtipné obrázky a písali odkazy, ja som na nej mal nádherné hodinky. Škoda, že stále ukazovali iba pol tretej. Smiali sme sa aj napriek neutíchajúcej bolesti z našich zranení. Zlomenina sa úspešne zhojila a oznámili mi smutnú správu, že vraj musia znížiť moju trhovú hodnotu, pretože už nepotrebujem “zlaté klince“. Čakali ma mesiace rehabilitácie. Dennodenne som po škole kráčal smerom k mestskej nemocnici s kľúčikom hompáľajúcim sa na krku. Sestričky ma milovali a ja som miloval ich, bola s nimi neskutočná zábava. Najradšej som mal parafínový kúpeľ a odliatky svojej ruky som si po rehabilitácii nosil domov. Škoda, že ich už nemám...

 

Teraz sa na to všetko pozerám s úsmevom a vážim si dobre odvedenú prácu chirurga. Na podiv lekárov, ktorí iba neveriacky krútili hlavou, že je ruka plne funkčná a jediný následok úrazu je, že iba 5 stupňov chýba do úplného vystretia ruky. Takže som mal vlastne obrovské šťastie v nešťastí. Zrejme mám šikovného anjela strážneho ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči.


Už ste čítali?