Vždy keď cestujem

Autor: Ondrej Pazera | 15.5.2011 o 17:21 | Karma článku: 6,89 | Prečítané:  906x

Sedím na posteli a rozmýšľam, čo si mám ešte pribaliť. V duchu kontrolujem všetky položky, ktoré som nakládol do kufra. V taške od laptopu pre istotu nahmatávam adaptér a premýšľam aké to opäť bude.

Obávam sa však, že zase to bude strojené, chladné, povrchné a umelé ako vždy. Všetky tie falošné úsmevy taxikárov, letušiek a recepčných čakajúcich na tých pár čísel z kreditky. Tie úsmevy vás pichajú do očí ako zmrznutý dážď poletujúci vo vetre. Niet v nich ani trocha náznaku prívetivosti a nezištnosti. Hneď po pripísaní istej sumy na ich účty, sa strojené úsmevy strácajú v obrysoch tváre. Preto som veľmi povďačný za každý úprimný úsmev vykúzlený na tvárach personálu a následne ho s radosťou opätujem.

Už sa vidím ako mi recepčná opäť roboticky recituje podmienky hotela a ja vypínam svoje vnímanie. Vždy zastihnem len útržok na konci o raňajkách.  Neznášam hotelové izby obrovských komplexov. Sú bez akejkoľvek intimity, bez duše, bez vôní a života. Je to len miestnosť s nevyhnutným nábytkom, kde predo mnou spávala tisícka cudzích ľudí. Vyspala sa a rýchlo sa snažila zabudnúť na toto “umelé” miesto s imidžom pohodlia a komfortu.

Len 2x v živote som mal tú česť skloniť hlavu v malých rodinných hoteloch. Priebeh prenocovania a raňajok bol v oboch  takmer identický. Útulné izby, obrazy miestnych umelcov, kvety, živé farby a množstvo úžasných, neznámych vôní. Ráno nás vítal majiteľ so širokým nefalšovaným úsmevom, zvedavo sa vypytoval aký sme mali spánok, či sme boli spokojní, alebo či nám niečo nechýbalo. Sám nám dolieval kávu a čaj, so smiechom z doznievajúceho vtipu krájal salámu, skúmal náš pôvod. Príjemne sme si spolu pohovorili, zasmiali sa, zaplatili a pridali slušné prepitné. Nič nebolo formálne a strojené, bolo to také ľudské.

Tak sedím na posteli a tajne dúfam, že aj tento krát budem mať šťastie na milých prívetivých ľudí, ktorí mi spríjemnia celú služobku...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?