Traja kamaráti

Autor: Ondrej Pazera | 1.5.2011 o 17:33 | (upravené 1.5.2011 o 17:39) Karma článku: 9,69 | Prečítané:  1290x

Tesne pred Vianocami som sa spolu s kamarátom odhodlal pravidelne navštevovať obecnú posilňovňu. Túžili sme zhodiť pár kilečiek a trocha „spevnieť“ pred kúpaliskovou sezónou. Od správcu posilňovne sme dostali pár návrhov na týždenný rozpis a s prihliadnutím na naše pracovné zaťaženie a iné aktivity sme si vybrali hodinku a pol úmorného silenia sa v každý nepárny deň pred siedmou podvečer.

Obecná posilňovňa je neveľká miestnosť bývalej čakárne detskej praktickej lekárky v obecnom zdravotnom stredisku. Jedna stena je kompletne osadená troma obrovskými oknami, zelený gumolit na podlahe už doslúžil  minimálne pred pätnástimi rokmi. Lampy visiace zo stropu mi nápadne pripomínajú tie, ktoré som vídaval v detstve čakajúc na svoj sirup alebo tabletky a pri pohľade na činky máte pocit, že sa s nimi zoceľoval ešte sám Barón Prášil. Posilňovňa je totiž financovaná obcou a preto sme vďační keď sa zakúpi akékoľvek zariadenie. Veď v hodnote mesačnej permanentky do obecnej posilňovne si nekúpite ani len poriadnu večeru.

Môj parťák ma opustil už po druhom mesiaci keď po vyprchaní prvotnej eufórie zistil, že rast svalov nie je vidieť zo dňa na deň a dal prednosť zotaveniu sa z pracovného dňa formou dlhého spánku.

V podstate mi to nevadilo, pretože som počas „môjho termínu“ zdieľal posilňovňu s troma chalanmi nachádzajúcich sa v puberte, zaseknutých niekde medzi prvými láskami a bojom za spravodlivosť s nekompromisnými „učkami“.

Sú to traja kamaráti a je až fascinujúce ako sa stále vedia dohodnúť a zísť sa so železnou pravidelnosťou v rovnaký čas na rovnakom mieste bez zbytočných výhovoriek. Ja som s prehováraním kamaráta prestal už po treťom telefonáte.

Pri cvičení mám pocit, že tí chlapci tam nechodia kvôli pevným svalom a plochému bruchu ale chodia tam kvôli priateľstvu. Večne si zo seba uťahujú, nie ironicky a povrchne, iba tak kamarádsky. Nesnažia sa za každú cenu plniť tréningový plán, radšej sa porozprávajú ako bolo v škole, ktorá gymnazistka je „na zakúsnutie“, kvôli čomu dostali od „učky“ poznámku.

Sú tam jeden pre druhého, nie sami pre seba. Ich vzťahy ešte nestihla ovplyvniť návyková chuť peňazí a tá všemožná závisť všetkého. Nestihli padnúť do bahna typických charakterových vlastností dnešnej spoločnosti, kde sa priatelia radia podľa výšky platu, ceny auta, počtu ročne absolvovaných dovoleniek v cudzine. Nestihli sa znenávidieť kvôli tomu, že jeden z nich si postavil väčší dom ako zvyšok sveta.

Oni iba zostali priateľmi, ktorí prežívajú prvé lásky, bojujú s nespravodlivým svetom a vážia si jeden druhého. Pretože tak to má byť.

Prajem im aby im to kamarádstvo vydržalo naveky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?