Fajčiarska

Autor: Ondrej Pazera | 29.4.2011 o 15:48 | (upravené 29.4.2011 o 17:38) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  1101x

Dennodenne prechádzam okolo “autobusovej zástavky“ v závode kde pracujem. Tak totižto volám fajčiareň, ktorá ma tvar typickej autobusovej zástavky. Chýbajú tam už len polepené plagáty pútavých reklám a kadejakých športovo - kultúrnych akcií.

Každý deň si fajčiari v tej “autobusovej zástavke“ vychutnávajú svojich pár minút pohody, uvedú svoju myseľ do stavu pokoja a uvoľnene nasávajú do pľúc ten modrastý dym cez filter cigarety z tlejúceho tabaku.

 

Stoja opretí o steny prístrešku, sedia na obrubníku alebo čupia a pomaly si odpíjajú zo svojej čiernej kávy v plastovom poháriku, ktorý vydolovali za pár centov z kávomatu. Odklepávajú popol z cigariet do špinavého, plechového popolníka za dažďa, aj keď slnko rozpaľuje ich tváre, aj keď na “autobusovú zastávku“ doľahne tmavá noc. Stoja si tam pod tým zadechtovaným prístreškom a pozorujú ako im žltnú prsty z čmudiacich cigariet, pozorujú ako stúpa dym a krúti sa vo vánku, ako tisíce žeravých bodiek padá na chladný betón.

 

Z tváre im sála neuveriteľný kľud a oči sa im hĺbavo upierajú niekde do diaľky. V tom momente sú tam len oni a ich cigaretka. Nič viac a nič menej. Prižmúria obe oči a zahĺbia sa do svojich myšlienok. V duchu plánujú program na nasledujúci víkend, hľadajú voľné peniaze aby mohli splatiť susedovi dlh z minulého týždňa, rozmýšľajú nad dôvodom poruchy ich starej kosačky, alebo tam len tak stoja, sú bdelí, nemyslia na nič iba si vychutnávajú tých pár šlukov pred odchodom späť k "mašine". Každopádne ich vnímam ako uvoľnených a vyrovnaných keď opúšťajú tú svoju “autobusovú zástavku“...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?